Bölgesel Amatör Lig | Bal’da Gruplar ve Fikstür Ne Zaman Belli Olacak

Bal’da Gruplar ve Fikstür Ne Zaman Belli Olacak

Bal’da Gruplar ve Fikstür Ne Zaman Belli Olacak

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) koordinatörü Kırşehirli hemşerimiz Adnan Ersan, 2019-2020 sezonu ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Adnan Ersan Ağustos ayı sonunda grupların belli olacağını, Eylül ayının başında fikstür çekiminin yapılacağını, 22 Eylül 2019 pazar günü de liglerin başlayacağını söyledi.

Bölgesel Amatör Lig gruplarının birbirine yakın bölgelerin takımları arasında oluşturulacağını statüde önemli değişikliklerin bulunmayacağını aynı şekilde uygulanacağını belirtti.

BU sezon 10’uncu yılını geçirecek olan Bölgesel Amatör Ligi’ne her sene katılan takım sayılarında artış meydana geldi.

2019-2020 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Lig'e katılmaya hak kazanan takımlar belli oldu.

Bu sezon BAL'da 81 ili 160 takım temsil edecek.

2010-2011 sezonunda ilk kez düzenlenen Bölgesel Amatör Ligi’ne katılan takım sayısı 143’tü.

143 takımla başlayan BAL serüveni 2011-2012 futbol sezonunda 152, 2012-2013 futbol sezonunda 155, 2014-2015 futbol sezonunda 149, 2015-2016 futbol sezonunda 157, 2016-2017 futbol sezonunda 156, 2017-2018 futbol sezonunda 159, ve geçtiğimiz sezon ise 151 takım katılmıştı.

Bölgesel amatör Ligi’nde 10’uncu sezonu yaşanırken, bu 10 sezonda ilimizi Fatihspor, Şirin Kırşehirspor, Kırşehirspor, Yeşil Kırşehirspor (3 yıl), Kırşehir Belediyespor, Çayağızıspor mücadele ederken, 1 yılda Kırşehir’i BAL’da hiçbir takım temsil etmemişti.

Bu sezon ise ilimizi Mucur Yabanlıspor temsil edecek.

2019-2020 BAL’DA YER ALACAK TAKIMLAR

2019-2020 Seonu Spor Toto BAL Ligi’ne katılacak takım sayısı belirlendi. Yeni sezonda Bölgesel Amatör lig’de 153 takım mücadele edecek.Niğde haricindeki 80 şehrin temsilcisinin mücadele edeceği ligin sonunda 9 takım TFF 3. Lig'e yükselecek. Takımların düşme durumu ise katıldıkları şehrin takımına göre değişiklik gösterecek.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de 2019-2020 sezonu katılım başvuruları tamamlandı. Spor Toto BAL'da bu sezon oynama hakkı olan 160 takımdan 153'ünün başvurusu kabul edildi. 2019-2020 sezonunda Spor toto BAL liginde mücadele edecek 153 takım belli oldu.

ADANA (3): Adana Kiremithanespor, Ceyhanspor, Pozantı Gençlikspor, ADIYAMAN(1+1): Adıyaman 1954 Spor-Kahta 1978 Spor, AFYONKARAHİSAR(2): Sandıklıspor-Bolvadin Belediyespor, AĞRI(1): Patnos 04 Spor AKSARAY(1): Eşmekaya Belediye Gençlikspor, AMASYA(1): Merzifonspor

Ankara(4): Çubukspor Futbol-Keçiören Belediyesi Bağlumspor-Yeni Haymanaspor- Ankara

Türkiye Kömür İşletmeleri, ANTALYA(3): Kepez Belediyespor-Manavgat Belediyespor-Kestel Belediyespor, ARDAHAN(1): Hoçvanspor, ARTVİN(1): Arhavispor, AYDIN(3): Sökespor-Yıldızspor – Karpuzlu Belediye, BALIKESİR(3): Ayvalıkgücü Belediyespor-Bigadiç Belediyespor-Gönen Belediyespor, BARTIN(1): Bartınspor, BATMAN(1): 1955 Batman Belediyespor, BAYBURT(1): Bayburt Belediyespor, BİLECİK(1): Bozüyük Vitraspor, BİNGÖL(1): 12 Bingölspor, BİTLİS(1): Bitlis Özgüzelderespor, BOLU(1): Göynük Belediyesispor, BURDUR(1+1): Bucak Belediye Oğuzhanspor-Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gençlikspor, BURSA(4): Yıldırım Belediyespor – Zaferspor-Gülbahçespor-Yenişehir Belediyespor, ÇANAKKALE(2): Bigaspor-Bozcaadaspor, ÇANKIRI(1): 1074 Çankırıspor, ÇORUM(1): Osmancık Belediyespor, DENİZLİ(3): Kale Belediyespor-Denizli Sarayköyspor-Çal Belediyespor, DİYARBAKIR(2):  Bağlar Belediyespor-Bismil 21 Sportif Faaliyetler Gençlik Kulübü, DÜZCE(2): Çilimli Belediyespor-Beyköy Belediyespor, EDİRNE(2): Edirnespor-Uzunköprüspor, ELAZIĞ(2): Fırat Üniversitesi-Sürsürüspor, ERZİNCAN(1): Ulalar Belediyesi Gençlikspor, ERZURUM(1): Yakutiyespor, ESKİŞEHİR(2): Anadolu Üniversitesi-Eskişehir Yunusemrespor, GAZİANTEP(2+1):  Gaziantepspor-Ankas İstiklalspor-Nizipspor, GİRESUN(2): Görelespor-1926 Bulancakspor, GÜMÜŞHANE(1): Torul Belediye Gençlikspor, Hakkari(1): Yüksekova Belediyespor, Hatay(2): İskenderun Belediye Gençlikspor-Reyhanlı Belediyespor, IĞDIR(1): Iğdır Esspor, ISPARTA(1): Isparta Davrazspor, İSTANBUL(12+2): Bağcılarspor Kulübü-Alibeyköyspor-Maltepespor-Yeşilköy-Sultangazispor-Beşyüzevlerspor -Çengelköy Futbol Yatırımları-Vefaspor-Küçükyalı Yelken-Beyoğlu Yeniçarşıspor-Ortaköy-Atlasspor-Arnavutköy Belediye Gençlikspor-İstanbul Sahilspor, İZMİR(5+2): Bucaspor-Bergama Belediyespor-Çiğli Belediyespor-Aliağa Futbol-İzmirspor-Bornova Yeşilovaspor-Torbalıspor, Kahramanmaraş(2): 1920 Maraşspor-Elbistan Belediyespor, KARABÜK(1): Yaylacık Gençlikspor, KARAMAN(1): Karaman Belediyespor, KARS(1): Kars 36 Spor

KASTAMONU(1): Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetlerispor, KAYSERİ(2): Talasgücü Belediyespor-Yahyalıspor, KIRIKKALE(1): Kırıkkale Büyük Anadoluspor, KIRKLARELİ(2): Vizespor-Lüleburgazspor

KIRŞEHİR(1): Mucur Yabanlıspor, KİLİS(1): Kilis Belediyespor, KOCAELİ(4+2):  Gebzespor- Körfezspor Kulübü-Başiskele Doğantepespor-Çayırovaspor-Karamürselspor-İlimtepe Futbol Kulübü

KONYA(3): Akşehirspor – Sarayönü Belediyespor – Konya Ereğlispor, KÜTAHYA(3): Türkiye Kömür İşletmeleri Tavşanlı Linyitspor-Kütahyaspor-Tavşanlı Moymulspor, MALATYA(2): Pütürge Belediyespor-Malatya İdmanyurdu, MANİSA(3): Salihli Belediyespor-Yunus Emre Belediyespor-Manisa Sanayispor, MARDİN(1): Mardin Büyükşehir Belediyespor, MERSİN(3): İçelspor-Mersin Büyükşehir Belediye Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresispor-İdmanyurdu 1925 Spor, MUĞLA(2): Yatağanspor-Ortaca Belediyespor, MUŞ(1): Muş Menderesspor, NEVŞEHİR(1): Kapadokya Göremespor, NİĞDE(1): Bor Belediyespor, ORDU(2): Ünye 1957 Spor-Altınordu Belediyespor

OSMANİYE(1): Tüysüzspor, RİZE(2): Çayelispor-Salarha, SAKARYA(3): Hendekspor-Arifiye Kalaycıspor-Pamukova 1968 Spor, SAMSUN(3): Çarşambaspor-Atakum Belediyespor-Ladik Belediyespor, SİİRT(1): Siirt İl Özel İdaresispor, SİNOP(1): Boyabat 1868 Spor, SİVAS(1): Cumhuriyet Üniversitesi Gençlikspor Kulübü, ŞANLIURFA(2): Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor-Siverek Belediyespor, ŞIRNAK(1): Cizre Serhatspor, TEKİRDAĞ(2): Tekirdağspor-Çerkezköy 1911 Doğanspor

TOKAT(1): Niksar Belediyespor, TRABZON(3+1): 1461 Trabzon-Haçkaspor-Tonya Doğanspor*Devlet Su İşleri Karadenizspor, TUNCELİ(1): Dersimspor, UŞAK(1): Bölmespor, VAN(1): Van Yolspor, YALOVA(2): Yalova Kadıköy-Yalovaspor, YOZGAT(1): Sorgun Belediyespor, ZONGULDAK(2): Karadeniz Ereğli Belediyespor-Devrek Belediyespor.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Benzer Haberler